Serwis zawieszony do odwolania. Jesli chcesz pomoc - daj znac na scooly@jaggedalliance.pl
Forum dyskusyjne poświęcone serii

JAGGED ALLIANCE

Nawigacja: « Poprzedni temat | Następny temat »

Wywiad z Christiną Ginger ze Strategy First nt. franczyzy JA
Autor Wiadomość
KhoTaR 

Wysłany: 2007-07-19, 13:27

Wywiad z Christiną Ginger ze Strategy First nt. przyszłości marki Jagged Alliance

• Ibo: Kiedy i jak Strategy First zainteresowało się zakupem franczyzy Jagged Alliance?
    Christina Ginger: Ważną rzeczą jest fakt, że podpisaliśmy porozumienie z Sirtech, aby zarządzać franczyzą. Członkowie zarządu Strategy First od lat byli wiernymi fanami serii Jagged Alliance. Prezydent i współzałożyciel firmy, Don McFatridge znał Iana i Lindę Currie, głównych projektantów oryginalnego Jagged Alliance, od wielu lat. Oczywistym jest więc, że Do był więcej niż szczęśliwy, gdy doszedł do porozumienia w sprawie zarządzanią serią w przyszłości.

• Ibo: Jaka jest wasza opinia na temat całej serii JA?
    Christina Ginger: To partnerstwo jest dlas nas wielkim osiągnięciem. Byliśmy fanami serii od dłuższego czasu. Seria była bardzo popularna i zdobyła wielu fanów, takich jak my, na całym świecie. Nie moglibyśmy być szczęśliwsi mając okazję stania się częścią tej legendy i jesteśmy gotowi pomóc tej franczyzie w rozwoju w przyszłości.

• Ibo: Czy Strategy First wyda zestaw zawierający JA1 i JA: Deadly Games na jednym kompakcie?
    Christina Ginger: Nie, z tego co mi teraz wiadomo. Jednak wszystko jest możliwe i w przyszłości zapewne oficjalnie o tym opowiemy.

• Ibo: Po tym, jak Sir-Tech został zamknięty, wielu ludzi rozpoczęło tworzenie modyfikacji dla JA2, jedną z najsłynniejszych jest JA Deidranna Lives, która została pobrana ponad 50 tysięcy razy. To potwierdza, że ludzie ciągle interesują się serią JA i z niecierpliwością oczekują kontynuacji. Jakie są plany dotyczące JA2 i JA2:UB?
    Christina Ginger: Mimo, że nie jest to jeszcze oficjalne, pracujemy nad połączeniem JA2 i JA2:UB w Złoty Pakiet (Gold Pack). Wkrótce to ogłosimy.

• Ibo: Czy rozpatrujecie możliwość stworzenia kolejnego JA na enginie JA2:UB oraz wydanie niektórych programów związanych z UB editorem, w celu zwiększenia jego funkcjonalności?
    Christina Ginger: Wiele z aspektów JA2:UB zostało przeniesionych do oryginalnego JA2, więc to jest już zrobione. Rozważamy wszelkie możliwości dla przyszłych tytułów.

• Ibo: Czy planujecie kontynuować produkcję projektu JA3 rozpoczętego przez Sir-Tech? Jeśli tak, to czy możecie podać nam jakiś przedział czasowy?
    Christina Ginger: Plany dla JA3 były przedyskutowane. Jednak nic nie zostało na razie sfinalizowane lub ogłoszone. Wciąż rozważamy wszelkie możliwości.

• Ibo: Czy umowa zawiera kod źródłowy i materiały potrzebne do jego stworzenia, czy planujecie zbudować swój własny engine?
    Christina Ginger: Jako, że zarządzamy franczyzą, mamy całkowity dostęp do wszystkich aktyw tego projektu.

• Ibo: Czy Strategy First zatrudniło byłych pracowbików Sir-Tech? Jeśli tak, to kogo?
    Christina Gigner: Tak, nasze relacje z Sir-Tech umożliwiły nam zatrudnienie wielu członków tego zespołu. Kilkunastu programistów, artystów i projektantów, w tym twórcę oryginalnego JA, Iana Currie.

• Ibo: Czy w przyszłych wersjach planujecie zachować sławny system turowy JA czy może pójśc w stronę walki w czasie rzeczywistym?
    Christina Ginger: Jak już wcześniej wspomniałam, rozważamy wszelkie możliwości. Mocno wierzymy, że musimy zachować standard jakości, który przyciągał ludzi do JA od początku. Chcemy utrzymać ten standard we wszystkich naszych przyszłych projektach.

• Ibo: Czy są jakieś rzeczy ktróre chciałabyś zmienić/dodać w przyszłym JA?
    Christina Ginger: Jest za wcześnie by o tym mówić.

• Ibo: Jaka jest twoja opinia o dzisiejszej branży gier komputerowych i czego potrzeba, by wydać dziś tytuł będący komercyjnym sukcesem?
    Christina Ginger: Branża jest zdecydowanie bardziej zatłoczona niż kiedyś. Znalezienie popularnej franczyzy jest dziś bardzo ważne. Dlatego ciężko pracujemy by stworzyć własną i dlatego zajmujemy się również tą franczyzą.

• Ibo: Myślę, że najnowszy tytuł Strategy First to bardzo interesująca gra. Nazywa się Legion. Jakie inne gry wojenne/strategiczne macie w planach?
    Christina Ginger: Mamy wiele ekscytujących tytułów przygotowanych na to lato, Legion to tylko jeden z nich. Gry takie jak Celtic Kings, Prince of Qin, O.R.B., Nexagon i G.I Combat są jednymi z bardziej obiecujących w naszym planie wydawniczym na rok 2002. Po więcej informacji na temat tych gier i przyszłych produkcji Strategy First, zapraszam na naszą stronę, www.strategyfirst.com.

• Ibo: Czy chciałabyś coś dodać na temat przyszłości serii JA?
    Christina Ginger: Nie moglibyśmy być szczęśliwsi z tego nowego partnerstwa. Myśle, że jest fair mówić, że wszyscy powiązani z tą franczyzą patrzą w przyszłości i zastanawiają się jak pomóc w jej rozwoju w najbliższych latach.

Wersja oryginalna autorstwa Jagged Alliance Galaxy, tłumaczenie: TT.
Link do wersji oryginalnej (po angielsku): Klik

Odpowiedz do tematu