Serwis zawieszony do odwolania. Jesli chcesz pomoc - daj znac na scooly@jaggedalliance.pl
Forum dyskusyjne poświęcone serii

JAGGED ALLIANCE

Nawigacja: « Poprzedni temat | Następny temat »

Szybka Forsa
Przesunięty przez: Jack3, 2007-11-01, 19:04
Autor Wiadomość
Conrad 

Wysłany: 2006-08-23, 09:01

W serii Jagged Alliance oprócz smykałki do strategii musimy mieć także żyłkę do ekonomii.
W końcu żaden najemnik nie będzie pracował charytatywnie, pieniądze - tak jak w normalnym życiu, są potrzebne do wszystkiego: od łapówki zaczynając na kupnie wyposażenia kończąc..
Poniżej przedstawię kilka sposobów na zarobienie $$ w szybkim czasie :

- Walki na ringu - w centrum San Mony(D5) wieczorami wystawiane są walki na ringu, którymi dowodzi manager klubu Darren Van Haussen. Najniższa stawka to 1000$ najwyższa to 5000$. Po 3 wygranych walkach na maksymalnej puli zyskujemy 15 000$ a także możliwość wstępu do domu Kingpina

- Skarbiec Kingpina - jak widać miejscowy boss jest dosyć dobrym Ľródłem dochodów.. W opuszczonej kopalni(D4) znajduje się skład - a w składzie skrzynie, a w skrzyniach 35 000$, które aż prosi się o wzięcie! Po przygarnięciu zielonych musimy pamiętać o konsekwencjach - Kingpin zacznie wysyłać do Ciebie maile z żądaniem zwrócenia "pożyczki" z OGROMNYMI odsetkami

- Zaskórniaki Kingpina – po wygraniu wszystkich walk w klubie mamy wstęp do domu naszej grubej ryby. Zajmujemy pozycje ( Kilka ze sposobów na zamach znajduje się na tym forum ) i zabijamy denata oraz jego bandę - oprócz Steyr'a i kamizelki Guardian zgarniamy 20 000$ które ma przy sobie

- Grosz do grosza, a będzie... Ten sposób jest najprostszy ze wszystkich.
Chodzi tutaj o pozyskiwanie małych kwot z różnych miejsc Arulco na przykład poprzez spieniężanie bryłek srebra/złota z kopalń i składanie ich w całkiem przyzwoite sumki.

Innym sposobem na szybkie wzbogacenie się jest stworzenie sieci kopalni, które będą pracowały dla Ciebie i przekazywały Ci dochody:

- Pajęczyna sukcesu - wystarczy oswobodzić pierwsze trzy miasta (Cambria, Drassen, Chitzena - nie powinno być z tym problemu), następnie zacząć szkolić samoobronę w sektorach z kopalniami, im liczniejsza samoobrona tym większa lojalność = większy dochód, w ten sposób tworzymy pierwszą dochodową sieć, którą w miarę upływu czasu będziemy powiększać

- Wyprawa po skarby – podczas walki nierzadko przeciwnicy zostawiają nam prezenty w postaci interesujących broni, amunicji, akcesoriów itd. W pewnym momencie mamy tego sprzętu aż w nadmiarze. W tym momencie zazwyczaj wyrzucamy zbędny balast, warto jednak pamiętać, że zamiast pozbywać się zdobytych przedmiotów można je spieniężyć u handlarzy, którzy kręcą się po całym Arulco.

Za niektóre questy także możemy otrzymać pieniądze:

- Łowca Głów - za każdą głowę terrorysty, dostajemy 10 000$ zaś w wypadku Slaya 20 000$. Trofea należy przekazać Carmen'owi, który będzie kręcił się nieopodal północnych barów Arulco.

- Marzenie Kyle'a - jeśli zdobędziemy akt własności sklepu Angela, możemy sprzedać go Kyle'owi za 10 000$

- Haracz - szybkim sposobem na powiększenie konta o 10 050$ jest wywarcie nacisku na miejscowym bogaczu - Armandzie(L11). Ten po czasie złamie się i w zamian za "ochronę" wręczy nam pieniądze.

Powyższe czynności (poza Haraczem) możemy wykonać praktycznie na samym początku gry, wystarczy odrobina strategii i chęci, a będziemy mieli za co opłacić najemników.
Ostatnio zmieniony przez Conrad 2006-08-23, 09:18, w całości zmieniany 2 razy  

Erbeleg 

Wysłany: 2006-08-27, 11:06

Handlarze, u których można sprzedać zdobyte przedmioty:

Keith w Cambrii - ma 1500 $ w gotówce do wymiany - najlepiej mu sprzedawać granaty, pancerze, apteczki itp.

Tony w San Monie - 15000 $ w gotówce - daje świetną kasę za broń i amunicję

Jake w Estonii - skupuje przedmioty za grosze więc lepiej mu sprzedawać śmieci których nikt nie chce: alkohol, telewizor itp.

Granit 

Wysłany: 2006-09-13, 19:41

Jezeli potrzebujemy duzo kasy naraz nie ma sie co trudzic walkami w klubie Kingpina ani questem z kielichem w Balime. Zabijajac cala jego ferajne zgarniamy 70 tys USD - 35 tys. jest w piwnicy, 15 tys ma Daren - organizator walk w klubie, a 20 tys Kingpin.

Conrad 

Wysłany: 2006-09-13, 20:24

Tak od razu? To takie niefinezyjne ;P

Granit 

Wysłany: 2006-09-13, 20:32

Po prostu nie lubie "ukladac sie" z podejrzanymi typkami... :wink:

Scuzzhxc 

Wysłany: 2006-09-25, 22:48

Mozna tez bugiem, ale to nie o to chyba chodzi w tym temacie. :]

Granit 

Wysłany: 2006-09-25, 23:52

Jak bugiem? Nie slyszalem nigdy o tym ze Kingpina mozna obrobic wykorzystujac jakis bug...

XBARTEKX

Wysłany: 2006-10-10, 12:31

Ja polecam taką metode skołuj se zestaw narzędzi zwerbuj gasketa (good mechanik ale nie ma zestawu ale za to jest tani) i sio mi do estoni tam on kupuje pierdoły które naprawia i po pewnym czasie jak ni masz miejsca w ekwipunku zasuwasz nim do san mony i u toniego jeśli masz coś to też u jake w estoni sprzedajesz ten syf :peace:
Ostatnio zmieniony przez XBARTEKX 2006-10-10, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  

Faalagorn 

Wysłany: 2007-01-07, 16:21

Granit napisał/a:
Jak bugiem? Nie slyszalem nigdy o tym ze Kingpina mozna obrobic wykorzystujac jakis bug...

Nie wiem, czy o to akurat chodzi, ale bez problemu można rzucać do upartego niezbyt ciężkimi przedmiotami (apteczki PP, amunicja, małe gnaty i wszystko, co jest pod ręką) w NPC-a, tak aby czerwony krzyżyk był dokładnie na nim. Każdy rzut odejmuje 1 HP – można rzucać do upartego, albo rzucić kilka (-naście) razy i poczkać, aż się biedak wykrwawi ^^. Takie zabójstwa liczą się w statystykach i dostaje się za nie + do poziomu doświadczenia. Ani przedmioty rzucane, ani przedmioty nieszczęśliwego delikwenta nie ulegają uszkodzeniu ^^.

Pojawia się i znika :/. Aktualnie na forum, zbiera materiały do prezentacji maturalnej.

W ramach reformy (i dla mojej wygody) od teraz Faalagorn zamiast Faalag'orn ^^.

http://images6.fotosik.pl/141/85f32354846dfc29.png

Scuzzhxc 

Wysłany: 2007-01-28, 13:11

Mnie akurat chodzilo o kopiowanie broni. Jest to w ktoryms temacie na forum. :]

Strzala
Gość
Wysłany: 2008-02-03, 12:21

wiecie gdzie jest ta fortuna kingpina bo szukam w D4 i D4-1 i nie moge znalesc skrzynek mam JA2 Wildfire pl

Ćwikła 

Wysłany: 2008-02-03, 16:56

Fortuna jest w D5-1.
Wejście jest tylko w D5. Przy willi Kingpina (po lewej) stoi taki mały budynek bez okien, pilnowany przez jednego z gości Kingpina, w środku jest fortuna :banan:

Najlepiej dostać się tam wyburzając ścianę zewnętrzną (na zewnątrz żywopłotu). Jeśli nie ma się ładunków, to w D4 w małym budynku na północnym zachodzie jest: 3x TNT, 2x HMX i 1 C1 oraz 3x detonator i 3x zdalnie sterowany detonator. Można go (budynek) otworzyć wytrychem. :peace:

Po wyjściu z kopalni o dziwo żaden alarm nie wyje.

Strzala
Gość
Wysłany: 2008-02-04, 14:24

dzięki za pomoc :peace:

czerkez 

Wysłany: 2012-12-02, 12:26

hmm,,, a pamiętacie może jak nazywa się koleś który skupuje skórki i komponenty krwawych kotów?

scooly 

Wysłany: 2012-12-07, 11:37

Gabby (sektor I4 lub H11) lub Micky (losowo w barach - C5, C6, D13, H2, G9).

Odpowiedz do tematu