Serwis zawieszony do odwolania. Jesli chcesz pomoc - daj znac na scooly@jaggedalliance.pl
Forum dyskusyjne poświęcone serii

JAGGED ALLIANCE

Nawigacja: « Poprzedni temat | Następny temat »

Kiedy premiera?

Twoim zdaniem, kiedy Jagged Alliance 3 ujrzy światło dzienne?
Wcześniej niż w Q3 2008
5%
 5%  [ 1 ]
Q3 2008
11%
 11%  [ 2 ]
Q4 2008
11%
 11%  [ 2 ]
Q1 2009
23%
 23%  [ 4 ]
Q2 2009
11%
 11%  [ 2 ]
Q3 2009
11%
 11%  [ 2 ]
Później niż w Q3 2009
23%
 23%  [ 4 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
scooly 

Wysłany: 2007-08-26, 11:09

Premiery lubią być przekładane więc w tym temacie będziemy informowali o wszystkich "aktualnych terminach". Do tematu dołączona jest ankieta - jeśli chciałbyś pobawić się we wróżbitę lub masz pewne przeczucie - podziel się nim z nami. :-)

Na dzień dzisiejszy Akella (rosyjski dystrybutor i koordynator prac nad grą) na swojej stronie internetowej jako datę premiery Jagged Alliance 3 podaje dwa odmienne terminy. Na swojej rosyjskiej wersji strony (tak, posiada dwie wersje językowe) przy grze widnieje cały czas termin "Q1 2008", na angielskiej "Q3 2008". Można jednak z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że jest to po prostu niedopatrzenie i faktyczny termin to jednak trzeci kwartał 2008 roku.

Reporterzy, którzy byli na ostatnich targach Games Convention w Lipsku powoli zaczynają wątpić w ten termin i skłaniają się bardziej do "końca 2008 roku" lub początku 2009.

Z doświadczenia wywnioskować jednak można, że termin ten będzie jeszcze kilkakrotnie przekładany.

kyku

Wysłany: 2008-04-13, 17:03

Lepiej dłużej poczekać i dostać dopracowaną i dopieszczoną gre, niż zbugowany bubel :)

scooly 

Wysłany: 2008-04-15, 11:55

Jasne, że lepiej tylko powstaje pytanie - ile jeszcze można?

jobi 

Wysłany: 2008-04-16, 20:27

Ja i tak jeszcze poczekam :-/
Zwykle mija ok dwa lata od premiery fajnych gier, zanim dorobię się sprzętu na którym będę w stanie je odpalić :sciana:

Mam nadzieję, że wyjdzie już niedługo, ale zgadzam się z kyku, że lepiej nieco [zaznaczam NIECO] później dostać grę, która będzie bardziej zbliżona do ideału..

MJ }:->
[Porcupine Tree - Slave Called Shiver]
some may pass away, but some die screaming...

scooly 

Wysłany: 2008-04-21, 15:26

Cytat:
Na dzień dzisiejszy Akella (rosyjski dystrybutor i koordynator prac nad grą) na swojej stronie internetowej jako datę premiery Jagged Alliance 3 podaje dwa odmienne terminy. Na swojej rosyjskiej wersji strony (tak, posiada dwie wersje językowe) przy grze widnieje cały czas termin "Q1 2008", na angielskiej "Q3 2008". Można jednak z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że jest to po prostu niedopatrzenie i faktyczny termin to jednak trzeci kwartał 2008 roku.

Daty zostały ujednolicone i, na nieszczęście Graczy, jest to Q3 2008. Trzeba założyć, że jest to "optymistyczna" wersja Akelli.

Wytrzymacie? :-)

scooly 

Wysłany: 2008-05-21, 17:19

Osobiście myślę, że Akella & Strategy First nie wyrobią się nawet w tym roku z wydaniem trzeciej części Jagged Alliance. Swoją opinię opieram głównie na tym, że obie firmy przełożyły ostatnio wydanie Disciples 3 (które jest praktycznie bliźniaczym projektem do JA3) o rok!

Według mnie harmonogram na najbliższe wydarzenia związane z JA3 wyglądać będą następująco:

* Q2/Q3 2008 - pojawienie się oficjalnej strony internetowej i zapowiedź premiery na Q1/Q 2009
* Q1/Q2 2009 - przesunięcie premiery na Q3/Q4 2009

To jak, obstawiamy? :-)

Lemur 

Wysłany: 2008-06-02, 18:54

Nie wiem, czegoś tutaj nie rozumiem. Rzućcie okiem na ten screen:

Jakby tego było mało ten oto portal zamieścił dzisiaj informację że premiera Jagged Alliance 3 odbędzie się... 08.06.08!. Żeby było ciekawiej ani na stronie Akelli, ani stronie F3 Games nie żadnej informacji o dacie premiery. Powstaje pytanie czy oba te portale padły ofiarą jakiejś pomyłki, czy też ja jestem niedoinformowany?.

scooly 

Wysłany: 2008-06-02, 20:01

Jagged Alliance 3 bez 12-miesięcznej kampanii reklamowej? I może jeszcze frytki do tego?

Dawno nie widziałem większego babola. :-)))

Hicks 

Wysłany: 2008-06-03, 18:40

Dałem odpowiedź "Q4 2008" ponieważ właśnie w tym okresie roku zaczyna sie największy sezon na gry

"Ludzkość musi położyć kres wojnie , bo inaczej wojna położy kres ludzkości."
John F. Kennedy
"Give me a place to stand and I will move the world."
Robert F. Kennedy
Longshot i z czego ta świnka !?

MK 

Wysłany: 2008-06-07, 19:48

chcecie powiedziec ze
jednak
może
kiedys
sie doczekam? troche juz sobie poczekałęm :mrgreen:

Cytat:
Zwykle mija ok dwa lata od premiery fajnych gier, zanim dorobię się sprzętu na którym będę w stanie je odpalić

kurde cos w tym jest :sciana:

scooly 

Wysłany: 2008-06-20, 10:45

news: Jagged Alliance 3 najwcześniej w pierwszym kwartale... 2010 roku?

To co było do przewidzenia właśnie stało się prawdą. Akella (producent Jagged Alliance 3) przełożył wydanie najnowszej części naszej ukochanej seri!

Nie byłoby w tym nic znacząco przerażającego gdyby nie fakt, że według aktualnych informacji zawartych na ich stronie Jagged Alliance 3 ujrzałoby światło dzienne najwcześniej w… pierwszym kwartale 2010 roku (czyli za 1,5 roku).

Dziękujemy. :placze:

Lemur 

Wysłany: 2008-06-20, 17:25

Cytat:
Jagged Alliance 3 najwcześniej w pierwszym kwartale... 2010 roku?

Już kiedyś pojawiła się na stronie Akelli dziwna informacja, ale okazała się jednak prawdziwa, pamiętacie?. Nie ma więc powodów sądzić że w tym przypadku jest inaczej i że jest to jedynie jakaś pomyłka.

Trudno, stało się. Widocznie developerzy mieli ku temu jakiś konkretny powód. Może to taki mały "prezent" na piętnastolecie istnienia firmy Akella? :jezyk: . A tak na powążnie to niepokojące jest to że historia Jagged Alliance 3 powoli zaczyna przypominać historię (nie)sławnego Duke Nukem (Never)Forever. Teraz pozostało nam popuszczenie wodzy wyobraźni i zastanowienie się co mogło być powodem przesunięcia daty premiery (przynajmniej do czasu pojawienia się oficjalnej informacji).

Powód może być dość prosty. W aktualnej, znanej nam wszystkim formie Jagged Alliance 3 z pewnością zawojowałoby rynek i skopało zady wszelkiej konkurencji...jakieś dwa - trzy lata temu. Tak, z pewnością tak by było. Jeszcze nie tak dawno silnik Silent Storma robił bardzo pozytywne wrażenie i był wręcz idealnym "fundamentem" do zbudowania świetnej taktycznej turówki. Dziś, (mimo swoich niezaprzeczalnych zalet) ten silnik się po prostu zestarzał. Popatrzcie na Fallouta 3, mimo wielu kontrowersyjnych rozwiązań trudno odmówić tej produkcji że graficznie i technicznie jest w tyle za innymi grami w podobnym gatunku. Rzućcie też okiem na inny produkt Akelli - Disciples III . Wizualnie to produkt dopieszczony i po prostu widać że programiści włożyli weń setki roboczogodzin. Trudno natomiast powiedzieć to samo o aktualnej formie Jagged Alliance 3. Wygląda on przyzwoicie, ale chyba nie tego oczekują gracze po tak dużym tytule?. Być może zadziałała tu kontrola jakości i nakazano programistom diametralną zmianę (czy modyfikację) silnika tak, by końcowy produkt stał na jak najwyższym poziomie.

Możemy mieć tylko nadzieję że przesunięcie daty premiery przyniesie grze jak najwięcej wymiernych i pozytywnych zmian (powrót do motywów ekonomicznych, mikrozarządzania i znacznie ulepszenie grafiki). W przeciwnym wypadku (jeżeli zmiany będą niewielkie), okaże się że końcowe "dzieło" nie było warte 1,5 - rocznego oczekiwania... Pokładam też nadzieję że powód odroczenia premiery nie tkwi jedynie w chęci ulepszenia atrybutów wizualnych, ale autorzy chcą popracować też nad mechaniką i ogólnymi cechami rozgrywki. Zobaczymy co czas przyniesie, mam nadzieję że te 1,5 roku będzie oznaczać dla developerów kawał dobrze wykonanej i satsfakcjonującej (obie strony) pracy...

P.S. Sorry za górę tesktu, mam nadzieję że mimo wszystko ktoś to przeczyta:-).
Ostatnio zmieniony przez Lemur 2008-06-20, 17:41, w całości zmieniany 2 razy  

Doc 

Wysłany: 2008-06-20, 18:12

Pierwszy kwartal 2010, jakies zarty ? Ta infrormacja jest na tyle przekonujaca co pogloski o tym ze Elvis Presley zyje i ma sie dobrze i na pierwszy kwartal planuje wydac nowy album. Tak przeczuwalem ze beda cyrki z wydaniem JA3. Wedlug mnie ta gra napewno sie nie ukaze. 2010 i nadal silniczek SS, kpiny.

scooly 

Wysłany: 2008-06-24, 17:42

Wszyscy dobrze pamiętamy, że to właśnie na zeszłorocznych targach E3 2007 Akella uchyliła rąbka tajemnicy i pokazała pierwszy zwiastun Jagged Alliance 3. Tym bardziej cieszyliśmy się, że tegoroczne targi już tuż tuż. A noż dostalibyśmy jakieś smaczne demo, kto wie? Niestety nic bardziej mylnego.

Jak się dowiedzieliśmy - Akella mimo swojej obecności na E3 nie będzie promowało najnowszej odsłony "postrzępionego sojusza". W tej sytuacji informacji o rzekomym przełożeniu daty premiery na rok 2010 staje się całkiem realna.

Lemur 

Wysłany: 2008-07-02, 18:09

scooly napisał/a:
W tej sytuacji informacji o rzekomym przełożeniu daty premiery na rok 2010 staje się całkiem realna.

Tak, odsunięcie premiery zostało mniej lub bardziej oficjalnie potwierdzone przez Akellę. Zresztą może i "stety"...

Jack 

Wysłany: 2008-08-15, 19:19

scooly napisał/a:
W tej sytuacji informacji o rzekomym przełożeniu daty premiery na rok 2010 staje się całkiem realna.

Hoho... no na miejscu uważam było by rzec, że można było się tego spodziewać. No to sobie jeszcze poczekamy, ale może to i lepiej ? W zamian za ogromną cierpliwość jaką z pewnością wykazujemy - otrzymamy na prawdę rewelacyjną grę :wink: Mam nadzieję, że tak też się stanie.
Ostatnio zmieniony przez Jack 2008-08-15, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  

svean 

Wysłany: 2009-02-26, 09:01

Może czekają na lepsze kompy bo na tych obecnych 2 i 4 rdzeniowych to silnik SS na dużych mapach nie chce wydolić....

:wink: :jezyk:

Odpowiedz do tematu