Serwis zawieszony do odwolania. Jesli chcesz pomoc - daj znac na scooly@jaggedalliance.pl
Forum dyskusyjne poświęcone serii

JAGGED ALLIANCE

Nawigacja: « Poprzedni temat | Następny temat »

[Deidranna Lives!] Co nowego?
Autor Wiadomość
Paweł
[Usunięty]

Wysłany: 2005-01-03, 15:57

Czym ten mod różni się od Urban Chaos i z jakiej strony można ten mod ściągnąć?
Poza tym jak go zainstalować (mam już zainstalowany U.C. Czy to nie przeszkadza?)

Len

Wysłany: 2005-01-03, 16:51

Ten MOD bardziej można porównać do JA2 niż do JA2UC, mapa jest ta sama co w JA2, DL nie wiele nowego wprowadza, ale to wcale nie znaczy że nie jest warta uwagi. Zainstalowany UC nie przeszkadza, można mieć pełno jaggedów na jednym windowsie i na jednym dysku. Deidranna Lives można ściągnąć z tej strony. Znajduje się tam także patch do tego MODa.

gonzo_68 

Wysłany: 2005-01-03, 17:35

Lepiej nie instaluj dwóch modyfikacji bo może powstać wersja hybrydowa - pomieszanie ch... z diabłem. UC to wersja 1.07 , a DL to 1.06.
Różnice?
Dużo nowych broni, poprawione parametry pistoletów i shotgunów. Giwery są głównie zachodnie - nic na 7.62 WP. Właściwie to jest ammo winchester .308, które w opisie ma, że jest 7.62 WP (jeśli grasz w DL na polskiej wersji JA2), ale są to tylko magazynki na 10 nabojów do dwóch karabinów wyborowych. Wszystki stare bronie mają zmienione (przeważnie mocno) parametry. Niektórzy NPC w innych miejscach. Niektóre sprzęty (wykrywacz ruchu - x-ray detector ) składa się inaczej. Dodatkowi przeciwnicy.
Królowa wróciła! Z zaświatów? Nie będę zdradzał fabuły.
Ten MOD chodzi na polskiej wersji JA2 1.05r , ALE...
Kłopoty:
Jeśli odpalisz grę z DL exe - pasek START - to kiedy wejdziesz na stronę A.I.M. w laptopie, nic się nie otworzy, a przy wyjściu z tej strony fruuu do Windowsa! :jezyk:
CO ZROBIĆ?
Znam dwa sposoby:

Jeden ze ś.p. strony http://www.from.okay.pl/maniek/ja2/ .
Jej webmajster napisał tak:
No, muszę powiedzieć, że to co przeżyłem to był koszmar. Na dzień dobry zainstalowałem sobie JA2 w wersji minimalnej (300MB), potem dałem polską łatkę 1.05. Ponieważ DL wymaga wersji 1.06 US lub 1.02 DE zdecydowałem się na wersję angielską. Zachowałem jednak polski plik ja2.exe (przyda się!). Zaraz potem uruchomiłem ja2dl.exe, wybrałem katalog i tyle. W menu start pokazała się nowa ikonka do ja2dl, uruchomiłem ją i... rozpoczął się proces instalacji DL'a. Pod sam koniec zaczął mi instalator wyrzucać komunikaty, że plik w kat. windows\system są zabiezpieczone przed zapisem (ale tylko u mnie, u nikogo kogo znam takie problemy się nie pojawiły, więc bez obaw możecie instalować), porobiłem kopie około 7 plików i zainstalowałem wszystko od nowa. Teraz mogłem już spokojnie uruchomić DL'a:) Jednak aby dostać się na stronę A.I.M. musicie wchodzić do gry przez POLSKI plik exe, jednak grając wtedy opisy i obrazki będą popieprzone. Więć do internetu uruchamiamy wersją polską a do gry wersją angielską, no oczywiście zapisują save w wersji polskiem mamy komunikat o niezgodności z wersją ang:)

WAŻNE!!!
Jeżeli uruchomiliście grę przez polski plik exe, to sejwy prowadzone podczas walki nie edą mogły zostać odczytane gdy wchodzice przez plik angielski. Jeżeli zapiszecie w polskiej wersji po walce, wszystko będzie oki.

PRZEPRASZAM ZA WRZUCANIE TUTAJ TEKSTU Z INNEJ STRONY - Gonzo.

DRUGI:
Zobaczyłem, że w instalce JA2 (dałem full, prawie 900mb) jest plik JA2_original (exe). Odpalam go, wchodzę na stronę A.I.M. , otwieram linki - działają póĽniej OK - werbuję kogo trzeba, daję save, wychodzę i odpalam przez JA2 DL. Właśnie podchodzę pod Medunę.

Wylotka - oglądanie (prawy przycisk myszy) po odpaleniu JA2 DL, wooden crate (drewniana skrzynka). Można to zrobić po odpaleniu JA2_original.

Ciekawostka = wkurzający temat: werbowanie Mike'a. Różni ludzie pisali, że Iggy może zwerbować Mike'a. BZDURA!? - na JA2 tak bo Iggy pokazuje się PO ZABICIU MIKE'a, ale na DL spotkałem go PRZED. Niestety nie sprawdziłem tej hipotezy, szkoda. Na pewno odpalę DL jeszcze raz i może przyjrzę się temu.
Małe kłopoty:
trochę porąbanych sprzętów, które pokazują się jako niePrzedmiot-noItem :stupid: , a mają ikonkę moĽdzierza.

scooly 

Wysłany: 2005-01-04, 10:07

Cytat:
Zainstalowany UC nie przeszkadza, można mieć pełno jaggedów na jednym windowsie i na jednym dysku.

Cytat:
Lepiej nie instaluj dwóch modyfikacji bo może powstać wersja hybrydowa - pomieszanie ch... z diabłem.

Oczywiście chodzi o to, żebyś nie istalował tych dwóch modyfikacji (DL i UC) na jednym jaggedzie. Jeśli masz już UC to musisz jeszcze raz zainstalować JA2 (oczywiście gdzie indziej) i tam dopiero wgrać DL. Dla niektórych niby jasne, ale... :)

Len

Wysłany: 2005-01-04, 10:28

A o tym że dwóch modyfikacji nie można na jednym windowsie to już nie wiedziałem. Ale dwa jaggedy UC i JA2 działają u mnie dobrze więc pomyslałem że z MODami też tak jest. A właściwie to co się stanie gdy zainstaluje dwa MOdy ?

scooly 

Wysłany: 2005-01-04, 10:39

Cytat:
dwóch modyfikacji nie można na jednym windowsie
nie Windowsie tylko jaggedzie.

Szadou 
Rectus Dominus

Wysłany: 2005-01-04, 11:48

Wiecie jaki jest problem z wywalaniem z AIM? To co teraz podam pomaga i w DL,i w UC :D
Brakuje wam pliku FUNERALAD9.STI w katalogu JA2/DATA/Laptop, a zdobycie go jest banalne :D
A oto jak:
Wchodzimy do katalogu JA2/DATA/Laptop Znajdujemy plik Flower_9.sti i tworzymy jego kopię. Nazwę kopii zmieniamy na FUNERALAD9.STI i WŁALA, gra śmiga aż miło :)

snick 

Wysłany: 2005-02-10, 17:34

Jestem w Ja2/data/laptop , ale tam są tylko 3 pliki, a żaden z nich to nie Flower_9.sti. Za to ten plik znalazłem w folderach UC i B2B. Cóż mam teraz począć?

Szadou 
Rectus Dominus

Wysłany: 2005-02-10, 18:53

A o jakiej grze mówisz? DL czy UC?

snick 

Wysłany: 2005-02-11, 21:16

no chodzi mi o DL, a konkretnie o to, żeby nie wywalało mnie do windowsa w AIM.

[ Dodano: 2005-02-11, 22:29 ]
dobra, juz włączyłem grę przez ja2_orginal i na razie jest ok :)

Len

Wysłany: 2005-03-08, 14:54

Len napisał:
Cytat:
A o tym że dwóch modyfikacji nie można na jednym windowsie to już nie wiedziałem. Ale dwa jaggedy UC i JA2 działają u mnie dobrze więc pomyslałem że z MODami też tak jest. A właściwie to co się stanie gdy zainstaluje dwa MOdy ?

Scooly napisał:
Cytat:
nie Windowsie tylko jaggedzie.

Hi hi, teraz jak to czytam to sobie myśle, co ja wtedy piłem? :gwiazdki: .
Ale wróćmy do tematu, kilka dni temu instalowałem DL, no i musze przyznać że MOD ten bardzo mnie zaskoczył, bo jest tam więcej nowego niż się spodziewałem, ale to i tak za tak mało. Mapa jest bardzo ładna, a sektory? no może połowa została troche przebudowana, a i intro jest to samo co w JA2. Prawde mówiąc wole już sobie pograć w Vietnam Sog69, co wcale nie znaczy że DL nie jest obowiązkowe :wink: .

A Wy co myślicie o tym modzie?

bishi 

Wysłany: 2005-12-14, 10:46

Szadou napisał/a:
Wiecie jaki jest problem z wywalaniem z AIM? To co teraz podam pomaga i w DL,i w UC :D
Brakuje wam pliku FUNERALAD9.STI w katalogu JA2/DATA/Laptop, a zdobycie go jest banalne :D
A oto jak:
Wchodzimy do katalogu JA2/DATA/Laptop Znajdujemy plik Flower_9.sti i tworzymy jego kopię. Nazwę kopii zmieniamy na FUNERALAD9.STI i WŁALA, gra śmiga aż miło :)

Zastosowałem to wklejając podmieniony plik z UC do DL i jak dotąd działa bez problemów.

Odpowiedz do tematu