Serwis zawieszony do odwolania. Jesli chcesz pomoc - daj znac na scooly@jaggedalliance.pl
Forum dyskusyjne poświęcone serii

JAGGED ALLIANCE

Nawigacja: « Poprzedni temat | Następny temat »

Jagged Alliance The Movie
Autor Wiadomość
Faalagorn 

Wysłany: 2007-01-28, 19:51

A ja dzisiaj widziałem na TVN Turbo w „Monster House” gościa, który wyglądał dokładnie tak jak Larry – nawet fryz miał taki sam – świetnie by się na niego nadawał IMO ^^.

Pojawia się i znika :/. Aktualnie na forum, zbiera materiały do prezentacji maturalnej.

W ramach reformy (i dla mojej wygody) od teraz Faalagorn zamiast Faalag'orn ^^.

http://images6.fotosik.pl/141/85f32354846dfc29.png

XBARTEKX

Wysłany: 2007-01-31, 15:38

A któżby zagrał gusa i Igora. Gusa to ktoś śniady :))) a Igora może by Kaczyński :D no dobra to był joke a na serio hmmm któżby zagrał Igora może by Igor z na wspólnej :D

scooly 

Wysłany: 2007-03-09, 22:41

news: Jagged Alliance The Movie

---

No pięknie. Wykrakaliśmy ( :wink2: )...

Jak podaje Bear's Pit Forums:

Strategy First podpisało 8 marca współpracę z mało znaną firmą Union Entertainment, na mocy której powstanie… film “Jagged Alliance”!. Producentem ma zostać równie mało znany, Nick Nunziata.

Lemur 

Wysłany: 2007-03-10, 11:54

Haha :wink: .
Teraz producenci tego filmu mogą się zwrócić bezpośrednio do LA żeby zajęli się castingiem! :jezyk: .

Maxwell 

Wysłany: 2007-03-12, 07:48

To się nie może udać.

Jeśli mowa o filmach z najemnikami, to przychodzą mi do głowy 3 tytuły (no w sumie trochę więcej, ale np. Siedmiu Samurajów nie pasuje za bardzo do Jagged Alliance ;) ): The Wild Geese (1978), The Dogs of War (1981), Men of War (1994). Zasadniczo żaden z tych filmów nie jest jakimś wybitnym dziełem, choć trzymają jakiś poziom. Fani łubu-du polubią może "Men of War" z Lundgrenem (chociaż to zdecydowanie najsłabszy z podanych tytułów), innym przypadnie do gustu "The Dogs of War" z Christopferem Walkenem - film dla wielu nudnawy, ale choćby fani JA będą chłonąć cały ten wątek przygotowań...

Mimo wszystko są to przeciętniaki, nie wybijające się tłumu. Teraz druga kwestia - jak wiele dobrych filmów nakręcono na podstawie gry? Wystarczy wspomnieć mrożące krew w żyłach nazwisko Uwe Boll i już mamy ponurą wizję tego co może się stać i tak jak w przypadku House of the Dead, BloodRayne oraz Alone in the Dark film zagości na 'zaszczytnym' miejscu listy 100 najgorszych filmów w rankingach IMDb i podobnych serwisów.

Z tego po prostu nie może wyjść nic dobrego. Pozostaje żywić nadzieję że film będzie trzymał poziom przynajmniej Resident Evil - wartka akcja, dobra muzyka - taki film na nudne wieczory.

Lemur 

Wysłany: 2007-03-12, 10:35

A jednak! Ktoś wspomniał tą przerażającą personę...o inicjałach UB...brrr! :help: .
Uwe, odejdź, Uwe go home! :confuse:
Dobrze Maxwell że wspomniałeś o "Psach Wojny". To jest pierwszy film który mi się skojarzył myśląc o Jagged Alliance. Jednak to trochę za mało, bo gdzie ten cały humor?. Dltego uważam że "Dogs of War" to odpowiednik fabuły i akcji, natomiast wątki humorystyczne powinny być a la "Kelly's Heroes" ("Złota dla Zuchwałych) i "Three Kings" ("Złoto pustyni".
Ja też nie spodziewam się niczeczego dobrego. Jak czytałem na Bear's Pitcie czym jest dla fanów seria JA to spotkałem się z opiniami że JA jest jak film sensacyjno-przygodowo-wojenny z elementami komediowymi klasy B. No właśnie, klasy B. Ja lubię ten gatunek filmów (bo wbrew pozorom jest dużo pożadnych tytułów). No ale od B niedaleko do C...i Z też:-(.
W każdym razie ja mam ten film gdzieś. Nie mam nic przeciwko jego powstaniu, a wolę żeby zamiast tworzenia filmu zajęto się dopracowaniem gry. To jest priorytet.

scooly 

Wysłany: 2007-03-12, 10:55

Na chwilę obecną uważam, że film o takim tytule ma wprawdzie "jakieś" szanse powodzenia, ale na pewno nie wśród starych graczy serii. Wszystko to co było najlepsze w JA (ach..., ten niesamowity klimat...) odeszło razem ze starą ekipą Sir-tech i ich ostatnim dzieckiem - Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business..., niestety. :placze: To co pojawiło się później z metką "JA" to tylko przeróbki, często nieudane.

Istnieje jednak pewna szansa, za którą gorąco trzymam kciuki, że przy produkcji filmu, udział wezmą właśnie starzy znajomi z Sir-tech (eh..., te marzenia... :nie_wiem: ). Owszem, wtedy flim może dać porządnego kopa.

Myślę także, że o klimacie filmu zadecyduje w znacznym stopniu Jagged Alliance 3. Na czymś pieniążki trzeba przecież zbijać, prawda? :omg:

--- AKTUALIZACJA 03.17.2007 ---

scooly napisał/a:
Na chwilę obecną uważam, że film o takim tytule ma wprawdzie "jakieś" szanse powodzenia, ale na pewno nie wśród starych graczy serii.

Szanse owe rosną z dnia na dzień... :mrgreen:

Pośledziliśmy, poszukaliśmy, powęszyliśmy... i oto mamy. Dwa artykuły w JAGGEDopedii poświęcone zarówno samemu filmowi jak i... naszemu producentowi. Wracając do sedna sprawy - podczas przeszukiwać odnaleźliśmy informacje, że Nick to istny maniak internetowy i zapalony fan... gry Jagged Alliance 2. Niemożliwe? Możliwe.

Jak możemy przeczytać w jego oficjalnej zapowiedzi filmu:
Nick Nunziata napisał/a:
"(...) Należąca do Strategy First seria Jagged Alliance, głownie Jagged Alliance 2, przypomina mi moje ulubione wspomnienia jako zapalonemu graczowi, którym jestem od początku komputerów. Projekt, humor, strategia, walki, a także ogólny klimat gry były bardzo unikalne i świetnie nadają się do filmu. Najbardziej ekscytuje mnie to, że gra bazuje głównie na postaciach i całość bardzo dobrze pasuje do lat 60, 70, może też do paru rzeczy charakterystycznych dla lat 80. To naprawdę świetna, pozbawiona cynizmu szansa na opowiedzenie historii o najemnikach. Ponadto, historia będzie opowiedziana w specyficzny, ciekawy sposób, który na pewno spodoba się widowni."

Pojawiła się iskierka nadziei, ale co będzie dalej? ...

--- AKTUALIZACJA 03.26.2007 ---

A oto i przyszły producent filmu "Jagged Alliance" we własnej osobie ( :wink2: ):

Więcej informacji na JAGGEDopedii: Nick Nunziata (a nawet na google).

Lemur 

Wysłany: 2007-03-27, 11:14

Sprawdziłem tego gościa. Nie ma on zbyt wielkiego i cennego dorobku. Film zostanie stworzony przez niewielkie hollywódzkie studio filmowe Union Entertainment. Może na to za wcześnie, ale nie ma żadnej wzmanki o budżecie JAtm.

Szkoda że zajęło się tym Hollyweird:-). Osobiście wolałbym żeby film zrobili Brytyjczycy. Byłaby większa szansa na więcej świeżych pomysłów, poza tym angielskie poczucie humoru odpowiada mi bardziej...

Nie zapowiada się na to żeby Jagged Alliance miało duży budżet (chociaż na film "Meg" o pra-rekinie wyklepią 75 mln $). Taka produkcja wymaga sporego wkładu finansowego (pirotechnika etc). Jednak, nie to jest najważniejsze, nawet jeżeli film będzie niskobudżetową produkcją klasy B, to nie oznacza że musi być słaby. Czasem wręcz przeciwnie. Oby nie zrobili bezmyślnej kiszki-siekaniny. Nie oczekuję arcydziała, ale niech to trzyma poziom.
Ostatnio zmieniony przez Lemur 2007-03-27, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  

XBARTEKX

Wysłany: 2007-04-01, 07:55

scooly napisał/a:
scooly napisał/a:
Nie, nie. Nie podskakujcie z zachwytu, takiego filmu nie ma (jeszcze :wink: ). Ale gdybyśmy tak lekko się rozmarzyli...

Ach, cóż za wielka pomyłka :wink: :

Jagged Alliance Movie:
http://www.khelle.de/file...uff/jamovie.zip

Ajajajaj filmik mi sie podobał. Muzyka też. Wiem że pierwszy kawałek to Rammstein-Eifersucht
Ostatni to Rammstein- Du riechst so Gut. A ten środkowy to byłbym wdzięczny jakby mi ktoś podał. Uważam że filmik był udany gdyż umiał kolo streścić maksymalnie przejście gry. Wkurzyło mnie jedno. Mianowicie to że nie było widać na dole jakich najemników wziął ani jakiej broni używa. Wiem że używał Grizzlyego, Wolfa, Raven, Iry, Razora, Maddoga, Conrada, Reapera, IMP i tyle.

Araiser 

Wysłany: 2007-04-05, 14:07

Środkowy to jakiś kawałek System Of A Down - coś mi się kojarzy, że z płyty Steal This Album, ale głowy nie dam.

Łosiu 

Wysłany: 2007-04-05, 15:23

To jest Toxicity SOADu, z ich drugiej płyty Toxicity :D

Araiser 

Wysłany: 2007-04-06, 07:26

A kurde coś mi się za spokojny wydawał jak na Toxicity ;P

scooly 

Wysłany: 2007-04-07, 08:40

news: Strategy First VODcast: zapowiedź filmu na podstawie Jagged Alliance

--

W marcowo-kwietniowym wydaniu VODcasta Strategy First, Jasmine Goyer zapowiedziała powstanie filmu Jagged Alliance. Informowaliśmy już o tym miesiąc temu ale bardzo miło jest w końcu zobaczyć “ludzkie” oblicze SF tak więc, zapraszamy: ;)

Ładnie dobrali podkład dźwiękowy a cały firm sprawia bardzoo miłe wrażenie. A ta pani to też niczego sobie... :wink2: Jak widać, w Strategy First też pracują ludzie. :)

:tutaj: PS. Informacje o produkcji "JA The Movie" znajdują się tylko w pierwszej minucie filmu.

scooly 

Wysłany: 2007-05-09, 12:49

Mała ciekawostka z Nickiem w roli głównej... :)

PS. Tak, mi też nie podobał się "Snakes on a plane" ( :zirytowany: )

Lemur 

Wysłany: 2007-05-09, 13:32

@scooly
Nie widzialem "Snakes on a plane". Osobiscie jestem fanem filmow klasy B. Takze takich ktore sa po prostu dobre, albo takich ktore sa zle na tyle ze po jakims czasie zaczynaja byc czczone jak klasyki:-) ("M.A.R.K. 13 Hardware", "Brain Dead").
Osobiscie wolalbym jednak zeby film "Jagged Alliance" byl dobry od razu, a nie stal sie szmatlawcem docenionym po 30 latach przez grupke fanow :wink: .

XBARTEKX

Wysłany: 2007-05-09, 14:07

Lemur napisał/a:
@scooly
Nie widzialem "Snakes on a plane". Osobiscie jestem fanem filmow klasy B. Takze takich ktore sa po prostu dobre, albo takich ktore sa zle na tyle ze po jakims czasie zaczynaja byc czczone jak klasyki:-) ("M.A.R.K. 13 Hardware", "Brain Dead").
Osobiscie wolalbym jednak zeby film "Jagged Alliance" byl dobry od razu, a nie stal sie szmatlawcem docenionym po 30 latach przez grupke fanow :wink: .

TO samo :P. Zresztą na tym forum chyba wszyscy myślą tak samo.
Ostatnio zmieniony przez XBARTEKX 2007-05-09, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  

Cell 

Wysłany: 2008-04-10, 12:46

Łał :) znalazłem Raven :) reklama "Oda do nowego Forda" muwi wam to coś? ;P

http://pl.youtube.com/watch?v=XamDOPupXgc

Od 7 do 9 sekundy widać wykapaną Raven :P gdyby użyła czerwonej szminki to ho ho;)

A w 15 sekundzie widać jej babcię ;p
Będe brhonił nas przed zakusami wroghaa ;)
.....................................................................
http://dziecineo.prv.pl/

http://www.wsp.krakow.pl/papers/f_lamer.html

dzieci NEO do PIEKŁA

A tak na marginesie to... Szadou ilu dzieci Neostrady już spłoneło w twojej miejscowości? ;P

scooly 

Wysłany: 2008-04-10, 15:48

Cell napisał/a:
Od 7 do 9 sekundy widać wykapaną Raven...

Trochę za krótko (2 sekundy?), żebym mógł wyrazić swoje zdanie na temat owej pani. ;-)
Może jakaś rozkładówka?

Cell 

Wysłany: 2008-04-10, 21:03

:-)
Będe brhonił nas przed zakusami wroghaa ;)
.....................................................................
http://dziecineo.prv.pl/

http://www.wsp.krakow.pl/papers/f_lamer.html

dzieci NEO do PIEKŁA

A tak na marginesie to... Szadou ilu dzieci Neostrady już spłoneło w twojej miejscowości? ;P

scooly 

Wysłany: 2008-04-21, 15:20

No prawie ale nie do końca ;-).

Odpowiedz do tematu