liberate arulco

Poradnik do Shady Job

Modyfikacja gry "Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business"

"Shady Job" to rosyjska modyfikacja znanej gry taktycznej pt. "Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business".

Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business należy do klasyki gatunku gier taktycznych. Gracz kierując grupą najemników pracuje na zlecenie Enrico Chivaldori, bardzo wpływowego człowieka. Misja, którą Ci powierza, przeobraża się w niebezpieczny konflikt. Okazuje się, że tylko ty ze swoimi ludźmi możesz temu zaradzić.

Przejrzysta grafika, nastrojowa muzyka oraz nowe możliwości rozgrywki taktycznej jak: dalszy zasięg broni, szersze pole widzenia, sprawia że Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business to obowiązkowy tytuł w kolekcji każdego fana strategii (...) cytat z GameRanking.pl

"Shady Job" po raz pierwszy ujrzała światło dziennie w 2004 roku dzięki fanom gry zza naszej wschodniej granicy i jest do tej pory tam rozwijana. Można ją bezproblemowo i całkowicie darmowo pobrać za pośrednictwem internetu.

Od samego początku modyfikacja była dostępna tylko w języku rosyjskim. Prace nad angielską wersją trwają cały czas, ale większych rezultatów w dalszym ciągu nie widać. O polskiej wersji też na razie można zapomnieć...

Jej celem, tak jak i innych modyfikacji, jest dostarczenie nowej rozrywki dla pasjonatów ww. gry komputerowej poprzez udostępnienie nowych elementów takich jak sektory, postacie, przedmioty jak i samej fabuły.

Co nowego?

Shady Job wprowadza do gry całe mnóstwo innowacji, których nie sposób kompletnie opisać. Jednakże, poniżej możecie pokrótce zapoznać się z listą nowości, które pojawią się w tym modzie:

 • nowe miejsce akcji - fikcyjna wyspa na równie fikcyjnym Morzu Wschodnim!
 • całkowicie nowa fabuła - żadnych nawiązań do fabuł czy postaci z poprzednich części gry, wszystkie filmy, e-maile, raporty etc. zostały opracowane od nowa!
 • starzy znajomi - najemnicy z M.E.R.C. oraz A.I.M. wciąż dostępni i gotowi do akcji!
 • pełna wolność w sposobie gry i walki, możliwość wyboru drogi - czy to przez jaskinie, czy też przez silnie bronione posterunki wroga, a może przekradając się przez kolejne sektory - pełna wolność wyboru!
 • około 100 sektorów, z czego 15 pod ziemią, w tym: tętniące życiem miasta, zdziczałe puszcze oraz obiekty wojskowe, wszystko połączone jednym stylem architektonicznym i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach (góry, wodospady, monumenty dawno upadłych cywilizacji, kurorty dla bogaczy)!
 • z powodu ograniczeń silnika gry - brak możliwości podróży pomiędzy sektorami za pomocą pojazdów, szkolenia samoobrony czy też zdobywania pieniędzy kopalni - jednakże, zostanie to zrekompensowane dopracowanymi zadaniami (questami) w grze!
 • 30 NPC + 3 RNPC do wynajęcia!
 • różnorodne zadania, główne i poboczne!
 • różnorodność reakcji NPC na gracza z każdą noworozpoczętą rozgrywką, akcje podejmowane przez gracza będą rzeczywiście wpływać na nastawienie postaci do niego!
 • ulepszona sztuczna inteligencja (SI) wroga!
 • zmiana wyglądu wrogów, wprowadzenie wyłącznie jednostek elitarnych!
 • wykorzystywanie przez wroga w trakcie walki czołgów i mobilnych wozów piechoty!
 • trzy poziomy trudności plus tryb Iron Man (Żelazny Człowiek)!
 • mnóstwo nowych broni i pancerzy oraz pozmieniane parametry starych!

Jak wygląda gra?


Ukończyłeś "Shady Job" i czekasz na więcej?

Zajrzyj koniecznie na JAGGEDopedię po nową porcję rozrywki:

Autorzy poradnika

Inicjatorem całej akcji i głównym autorem poradnika jest znany Wyjadacz(*) - gonzo_68. Oprócz niego, swoim zaangażowaniem i pracą projekt wsparli - Faalag'orn, KhoTaR, Lecter oraz scooly.

Jeśli masz pewne problemy z niniejszą modyfikacją, zauważyłeś błędy lub po prostu chciałbyś podyskutować to zapraszamy cię serdecznie na forum Liberate Arulco.

Do zobaczenia na liście najlepiej opłacanych najemników,
Autorzy


Autorzy
KhoTaR, scooly, gonzo_68
Ostatnia aktualizacja strony:
13 10 2013, 21:48:55