liberate arulco

E-maile

Propozycja współpracy

Dzień: 1 (przed lądowaniem), Nadawca: AIM

Drogi przyjacielu!

Ponieważ w ciągu ostatnich lat stale korzystałeś z usług naszej agencji, uważamy za swój obowiązek powiadomić Cię, że miesiąc temu w szeregu masmediów pojawiła się oferta sprzedaży dossier "Globus", zawierającego materiały o przestępstwach dokonanych jakoby z wiedzą i przy pomocy AIM. Udało nam się odkupić archiwum przez podstawioną osobę , ale jest bardzo prawdopodobne, że ta próba oczernienia w oczach społeczności dobrego imienia agencji, nie będzie ostatnią.

Chociaż bez trudu możemy udowodnić bezpodstawność oskarżeń, oficjalne śledztwo jest nadzwyczaj niepożądanie, ponieważ może narazić na uderzenie część naszej stałej klienteli. Wychodząc z takiego założenia, kierownictwo AIM podjęło decyzję rozwiązania tej skomplikowanej sytuacji własnymi środkami. Sprawdziliśmy wszystkie możliwe kandydatury na dowódcę operacji i doszliśmy do wniosku, że lepszej niż Twoja znaleźć nie można. Operacje w Arulko i Trakonie, przeprowadzone przez Ciebie z najwyższym profesjonalizmem, wywołują zachwyt kierownictwa AIM, a Twoje dossier jest najlepszą ozdobą naszego archiwum.

Jeżeli odmówisz, kierownictwo AIM dołoży wszelkich starań dla przestrzegania przyjętych wcześniej porozumień, lecz w tej skomplikowanej sytuacji, ku naszemu wielkiemu ubolewaniu, nie możemy dać absolutnych gwarancji ochrony Twoich praw jako klienta.

Jeżeli zgodzisz się, natychmiast zapoznamy Cię ze wszystkimi szczegółami. Możesz nie wątpić, że honorarium będzie odpowiadać najwyższym wymaganiom.

Z uszanowaniem,
przewodniczący Rady dyrektorów AIM A. J. Richards

RE[3]: Propozycja współpracy

Dzień: 1, Nadawca: AIM

W imieniu Rady dyrektorów agencji dziękuję Ci za zgodę na udział w operacji. Nie wątpiliśmy w Ciebie.

Według naszych danych wywiadowczych, oferta sprzedaży dossier „Globus” wyszła od Roberta Carradine’a, byłego szefa służby bezpieczeństwa niesławnego koncernu łączności satelitarnej DFK. Aktualnie R. Carradine razem z kilkoma bliskimi sobie ludźmi, wcześniej także pracownikami DFK, mieszka w swej willi na wyspie Halif, należącej do republiki Bejtana.

Głównym celem operacji jest odnalezienie, a następnie zniszczenie informacji znajdujących się w posiadaniu R. Carradine’a, a dotyczących AIM. Pytanie o neutralizację Carradine’a zostawiamy Twemu uznaniu.

Dajemy Ci wolną rękę przy wynajmowaniu najlepszych ludzi agencji do wykonania zadania, pamiętaj jednak, że członkowie drużyny w żadnym wypadku nie powinni się dowiedzieć o roli AIM w tej sprawie.

Uprzedzamy, że w razie niepowodzenia kierownictwo AIM zamierza zaprzeczyć bezpośredniemu związkowi organizacji z przeprowadzeniem tej operacji, a Tobie osobiście przyjdzie ponieść całkowitą odpowiedzialność za wszystkie dokonane w jej toku działania i ich skutki.

Na miejsce akcji dostarczy Was nasz etatowy pilot, Siergiej Gromow. Po przybyciu na wyznaczone miejsce odda Ci specjalne zaopatrzenie i środki łączności. To absolutnie pewny człowiek, możesz mu śmiało ufać w każdej sytuacji.

Suma niezbędna do skompletowania drużyny została przelana na Twoje konto. Honorarium będzie wypłacone natychmiast po realizacji zadania.

Z poważaniem,
przewodniczący Rady dyrektorów AIM A. J. Richards

Sabotaż

Dzień: 1 (po wylądowaniu), Nadawca: AIM

Dopiero co dowiedziałem się, że nie były Ci udzielone zniżki przy podpisywaniu kontraktów. Przyjmij moje najgłębsze przeprosiny z tego powodu. Wszystkiemu jest winien menedżer agencji Howard Melfield.

Oświadczył on na swoje usprawiedliwienie, że nie otrzymał w porę odpowiednich instrukcji. Mamy jednak podstawy sądzić, że za tym kryje się coś więcej niż zwykła niedbałość.

Wszystkie okoliczności zostaną bardzo starannie sprawdzone. Możesz nie wątpić, że winni otrzymają to, na co zasłużyli.

Z poważaniem,
przewodniczący Rady dyrektorów AIM A. J. Richards

Powinieneś o tym wiedzieć

Dzień 1, Nadawca: AIM

Dopiero co do kwatery AIM, z użyciem siły wobec współpracowników, wtargnął pułkownik Mohanned i rozpędził wszystkich wyzywając ich od głupków, a także używając innych, niestosownych dla naczelnika oddziału wewnętrznego wyrażeń.

Richards był wściekły, ale Mohanned złapał go za klapy i zaciągnął do osobnego gabinetu. Nie wiem o czym tam rozmawiali, lecz gdy wyszli, to Richards kazał nam słuchać pułkownika i pojechał w diabły.

Zmiana kierownictwa

Dzień 1, Nadawca: AIM

Niniejszym powiadamiam Cię, że ja, pułkownik Mohanned, naczelnik Oddziału Wewnętrznych Służb Dochodzeniowych, biorę na siebie pełnomocnictwa szefa organizacji, aż do czasu wyjaśnienia sprawy dotyczącej dossier „Globus”.

Potrzebuję trochę czasu, aby opanować sytuację, dlatego proszę Cię abyś wstrzymał się od aktywnych działań do otrzymania nowych instrukcji. Uprzedzam, że nie powinieneś brać pod uwagę żadnych poleceń, które otrzymałeś lub otrzymasz od innych osób z kierownictwa AIM, ani przekazywać im żadnych informacji.

Proszę być gotowym do ewakuacji w najbliższym czasie.

PO przewodniczącego Rady dyrektorów,
naczelnik OWSD AIM pułkownik Mohanned

Dossier "Globus"

Dzień: 1, Nadawca: Płk. Mohanned

Z głębokim ubolewaniem zmuszony jestem zakomunikować Ci niepokojące wieści.

Przeanalizowawszy sytuację, doszedłem do wniosku, że ma miejsce wyciek danych z archiwum AIM. Stoją za tym pracownicy wyższego szczebla. Mamy dowody, że dzięki ich pomocy przeciwnik otrzymał materiały wykorzystane w dossier „Globus”. Prócz tego, na rozkaz pana Richardsa, na Halif była wcześniej wysłana grupa naszych ludzi. „Włamywacze” mieli przybyć na wyspę udając turystów, zebrać informacje o położeniu przeciwnika, przeniknąć do kwatery, wykraść dossier, skopiować, a następnie zniszczyć dane, przechowywane w bazie głównego komputera.

Ostatnie wiadomości od grupy nadeszły w momencie lądowania samolotu, trzy tygodnie temu. Później nie mieliśmy z nimi łączności, z czego kierownictwo wyciągnęło wniosek o przechwyceniu grupy przez przeciwnika. Są wszelkie podstawy by sądzić, że informację o przybyciu naszych ludzi na wyspę, przeciwnik otrzymał z tych samych rąk, co wiadomości użyte w dossier.

Dowiedziałem się również, że były na Ciebie wywierane naciski podczas rozmów poprzedzających rozpoczęcie operacji.

Śmiało mogę Cię zapewnić, że nie mam z tymi groźbami żadnego związku. Jako człowiek honoru osobiście zadbam o to, aby wszystkie materiały archiwum, dotyczące Ciebie i innych klientów, jak również niewplątanych w konflikt członków organizacji, zostały zniszczone niezależnie od wyniku akcji.

Tym niemniej, w tych skomplikowanych okolicznościach nie pozostaje mi nic innego, jak prosić Cię o kontynuowanie operacji. Nasze położenie jest krytyczne, musimy wszelkimi dostępnymi środkami rozwiązać tę trudną sytuację, nie dopuszczając do ingerencji oficjalnych władz.

Ponieważ przez wiele lat blisko współpracowałeś z naszą organizacją, śmiem przypuścić, że jest to także w Twoim interesie. W razie zgody honorarium będzie podwojone.

PO przewodniczącego Rady dyrektorów,
naczelnik OWSD AIM pułkownik Mohanned.

RE[3]: Dossier "Globus"

Dzień: 1, Nadawca: Płk Mohanned

Jestem szczerze zadowolony z Twojej decyzji. Ponieważ czas jest cenny, pozwól, że przejdę od razu do rzeczy.

Najpilniejszym zadaniem grupy jest poszukiwanie informacji o pracownikach AIM, pracujących na dwie strony, jak również o działalności R. Carradine’a i jego wspólników. Do realizacji zadania możecie wykorzystywać wszystkie środki, aż do pełnego fizycznego zniszczenia sił przeciwnika.

Według danych naszego wywiadu, przez czas pobytu na wyspie R. Carradine’owi udało się zdobyć zaufanie urzędników, wziąć pod nieoficjalną kontrolę znaczną część formacji wojskowych i uzyskać dostęp do środków zwiadu satelitarnego. Dlatego zalecam Ci być bardzo ostrożnym przy prowadzeniu działań bojowych.

Wasze drugie zadanie: wyjaśnić co się stało z grupą „Włamywacze” i pomóc im w miarę możliwości, jeśli to będzie potrzebne.

W skład grupy wchodzili specjaliści wysokiej klasy i nie wątpię, że mogą Ci być pomocni w pomyślnej realizacji zadania. Ostatnie wiadomości od „Włamywaczy” otrzymaliśmy z wyspy Halif, zaraz po wylądowaniu samolotu.

Ani jeden z członków grupy nie jest związany bezpośrednio ze sprawą dossier „Globus”, dane są sprawdzone.

Zalecam także włączyć w skład oddziału pilota, który dostarczył Was na wyspę. Udzieli on Wam, w miarę swych możliwości, pomocy przy przeprowadzeniu operacji i pomoże ewakuować się z wyspy po wypełnieniu zadania.

Potwierdźcie otrzymanie.

PO przewodniczącego Rady dyrektorów,
naczelnik OWSD AIM pułkownik Mohanned

Załącznik:
dossier grupy „Włamywacze”, pilota Siergieja Gromowa i Roberta Carradine’a.

Wyciągnij wnioski

Dzień: 1, Nadawca: Speck

Dowiedziałem się, że AIM jednak zagrała ci na nosie. No cóż, przyjmij moje powinszowania. Czy teraz zrozumiałeś, jaki popełniłeś błąd, lekceważąc usługi agencji M.E.R.C. i wykorzystując najlepszych naszych ludzi w charakterze tragarzy? Twoja zarozumiałość nie pozwoliła oszacować w należytej mierze przewagi współpracy z naszą organizacją, lecz my nie jesteśmy pamiętliwi i dajemy ci jeszcze jedną szansę. Nie zmarnuj jej!

Speck T. Kline

Wstrzymanie łączności

Dzień: 1, Nadawca: Płk Mohanned

Z uwagi na nadzwyczajne okoliczności, występujące wokół sprawy dossier „Globus”, polecam nie nawiązywać łączności do czasu zakończenia operacji, przez wzgląd na własne bezpieczeństwo.

O wypełnieniu zadania zakomunikujecie na kanale 142108, po wyprowadzeniu grupy poza granice republiki Bejtana.

PO przewodniczącego Rady dyrektorów,
naczelnik OWSD AIM pułkownik Mohanned

Rehabilitacja

Dzień: 1, Nadawca: AIM

Szanowny kliencie!

Chcę zakomunikować, że nie jestem winien zaszłemu nieporozumieniu. Ten głupek Johanson z biura technicznego zajął się w czasie pracy życiem osobistym, w rezultacie czego polecenie nie dotarło na czas.

Kserokopię elementów Johansona i Julie, wyciągniętą z uszkodzonej kopiarki, już oddałem do dyspozycji pana Richardsa. Proszę Cię, wycofaj skargę, pomyślnie zakończmy konflikt, a ja wypłacę karę umowną ze środków osobistych.

P.S. Prawdę mówiąc nie rozumiem, jak możesz żądać dodatkowej zniżki przy tak niskich cenach. Przecież, koniec końców, my to nie M.E.R.C.

Szczerze oddany,
menedżer AIM Howard „Carp” Melfield

Moje powinszowania

Dzień: 34 (lub inny dzień zwycięstwa), Nadawca: AIM

Świetnie przeprowadziłeś tę operację. Dokumenty dostarczone przez was są po prostu bezcenne. Dobre imię naszej organizacji zostało uratowane i ja, twój pokorny sługa, mogę ponownie wrócić do swych codziennych spraw, a pan Richards zająć należny mu prawnie honorowy posterunek. Jeszcze raz brawo!

Twój niepokój wynikający z tego, że jednak nie znaleziono oryginału dossier „Globus”, jest zupełnie zrozumiały, ale chcę cię zapewnić, że ten fakt obecnie nie powoduje żadnego niebezpieczeństwa.

Z poufnych źródeł dowiedzieliśmy się, że groźby publikacji dossier były obliczone wyłącznie na to, aby zwrócić uwagę naszej organizacji na swawolne działania Carradine’a, co też się i stało.

Teraz, dzięki tobie, skończono z korupcją na wyspie Halif, a ja w imieniu Rady dyrektorów AIM oznajmiam, że sprawa dossier „Globus” jest zamknięta.

Naczelnik OWSD,
pułkownik Mohanned

Autor
gonzo_68
Ostatnia aktualizacja strony:
13 10 2013, 21:48:55