Deidranna Reitman

Z JAGGEDopedii: polskiej, otwartej encyklopedii o Jagged Alliance
Skocz do: nawigacja, wyszukiwanie
Deidranna Reitman

Królowa Deidranna Reitman jest jedną z postaci wystepujących w Jagged Alliance 2.

Deidranna Reitman jest obecną królową Arulco. O jej pochodzeniu wiadomo niewiele, ponieważ wiekszość dokumenów dotyczących jej, jej rodziny i przyjaciół zostało prawdopodobnie zniszczone. Pewnym jest jedynie, że pochodzi z Rumunii.

Została wybrana spośród innych kandydatek na żonę dla Enrico Chivaldori, a zarazem nową królową Arulco.

Niemal od razu rozpoczęła działania mające jej przekazać pełnię władzy w państwie. Przyczyniła się do otrucia ojca swego męża (a zarazem byłego króla), Andreasa Chivaldori. Jednocześnie podłożone poszlaki doprowadziły do oskarżenia Enrico o morderstwo. Tym samym, stała się jedyną władczynią w Arulco.

Deidranna jako władczyni cechuje się egoizmem i okrucieństwem wobec swych poddanych. W zasadzie całe państwo zostało podporządkowane jej zachciankom: wojsko terroryzuje ludność, by utrzymać jej władzę, zaś cała gospodarka pracuje na jej wybujałe zachcianki. Zlikwidowała sądownictwo i od tamtej pory tylko jej kaprys jest prawomocnym wyrokiem - i który najczęściej orzeka karę śmierci. Trudno oszacować liczbę ofiar spowodowanych jej bezmyślnością.

Jednym z doradców Deidranny jest Elliot, który, jako osoba żyjąca w jej najbliższym otoczeniu, jest najbardziej narażony na jej kaprysy i okrucieństwo.
W razie ataków najemników na jej pałac spróbuje schronić się w podziemnym bunkrze. Jeżeli nie będzie to możliwe będzie bronić się przy pomocy karabinu rakietowego.

Ludzie Deidranny

O mnie
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
{{SITENAME}}
Pozostałe działy serwisu
Narzędzia