Jagged Alliance 2

Z JAGGEDopedii: polskiej, otwartej encyklopedii o Jagged Alliance
Wersja Scooly (dyskusja | Edycje) z dnia 14:58, 10 sie 2007

(Zmiany) ← Poprzednia edycja | pokaż obecną wersję. (Zmiany) | Następna edycja → (Zmiany)
Skocz do: nawigacja, wyszukiwanie
Jagged Alliance 2
Jagged Alliance 2
Producent Sirtech Canada
Wydawca Szablon:Państwo flaga EN Interplay
Szablon:Państwo flaga PL TopWare Interactive
Data wydania Szablon:Państwo flaga EN 23.07.1999 r.
Szablon:Państwo flaga PL 03.09.1999 r.
Tryb gry singleplayer
{{{zdjęcia}}}
{{{adres_galerii}}}
Jagged Alliance 2

Jagged Alliance 2 to trzecia odsłona komputerowej gry z całej serii, która szybko zyskała miano najlepszej i najpopularniejszej spośród pozostałych części i cieszy się nim po dziś dzień.


Spis treści

Wprowadzenie

Fabuła

Zostajesz wynajęty przez Enrico Chivaldori do obalenia dyktatorskich i niesprawiedliwych rządów królowej małego państwa - Arulco, którym rządził niegdyś Enrico, i wyzwolenia tym samym jej mieszkańców. W tym celu będziesz musiał zorganizować drużynę dobrze wyszkolonych najemników, określając wymagania misji, umiejętności i wyposażenie oraz relacje pomiędzy członkami zespołu.

Twoim pierwszym zadaniem jest odnalezienie kryjówki rebeliantów i nawiązanie kontaktu z ich przywódcą - Miguelem Cordoną. Zgodnie z Twoimi obawami, tuż po wylądowaniu helikoptera napotykasz na atak ze strony wroga...

Intro gry

<youtube>_GrmzFk8v18</youtube>


Slogan

"Walcz za wolność. Zabijaj za pieniądze" (ang. "Fight For Freedom. Kill For Cash") stanowi bezpośrednie nawiązanie do zawodu najemnika, w którego rolę wcielamy się w grze - naszym zadaniem jest obalić rządy niesprawiedliwej dyktatury, oczywiście za pieniądze.


Wersja "Gold"

Po upadku firmy Sirtech Canada, w 2002 roku, nowy właściciel praw autorskich (Strategy First) odrestaurował grę, wprowadzając do niej poprawiony silnik Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business i wydał ją jako Jagged Alliance 2 Gold. Oznaczona numerkiem v1.12, ostatnia oficjalna wersja gry, nadal znajduje się w sprzedaży poprzez system Steam [1].


Kod źródłowy

Razem z wydaniem kolejnej części gry z serii - Jagged Alliance 2: Wildfire, producent zdecydował się na dołączenie do niej kodu źródłowego Jagged Alliance 2 [2] na licencji zabraniającej dalsze odsprzedawanie lub wykorzystywanie kodu w innych komercyjnych projektach.

Decyzja została przyjęta ze znacznym entuzjazmem ze strony fanów gry, którzy znani byli z zamiłowania do tworzenia własnych programów pozwalających na edycję plików gry i w efekcie tworzenie własnych modyfikacji. Dzięki temu możliwy był start projektu kontynuowania rozwoju Jagged Alliance 2 przez samych graczy pt. "v1.13".


Przypisy

  1. "Jagged Alliance 2: Gold Pack dostępne poprzez system Steam"
  2. "Kod źródłowy Jagged Alliance 2 trafi do rąk graczy"


Odnośniki

O mnie
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
{{SITENAME}}
Pozostałe działy serwisu
Narzędzia